Milí zákazníci, bohužel momentálně nepřijímáme objednávky. Brzy se na vás opět těšíme.

Příběh začíná v roce 1993, kdy se podnikatel Petr Hendrych rozhodl založit firmu, která bude vytvářet kvalitní českou módu. V té době se mu narodil syn Filip a kombinací křestních jmen vznikl název Pietro Filipi.

„Začali jsme tím, že jsme nakoupili látky a pak jeli do výroby, kde nám ukázali své fazony. Ty, které se nám líbily, jsme si nechali ušít. Nevypadalo to vůbec dobře, tak jsme najali vlastní návrháře. Přijeli jsme s návrhem a ve výrobě to ušili úplně jinak, než jsme chtěli. Tak jsme najali konstruktéry a takhle to pokračovalo,“ vzpomíná Petr Hendrych na úplné začátky. Postupně se z pár zaměstnanců v kočárkárně v Nuslích a malého skladu tým rozrostl až do dnešní podoby, tedy zhruba čtyřiceti poboček v šesti zemích světa.

„První velká konkurence začala přicházet na přelomu tisíciletí s příchodem velkých obchodních center,“ říká. První vlastní pobočka Pietro Filipi otevřela v roce 2001 v OC Nový Smíchov. „Do té doby jsme dodávali pouze do multibrandových obchodů s oblečením, které v devadesátých letech byly úplně všude. Už tenkrát jsme si ale dávali záležet na tom, aby byl personál proškolený, dodávali jsme jim dokonce vlastní nábytek,“ vysvětluje.

Důležitým momentem historii Pietro Filipi pak bylo otevření vlajkového obchodu na Národní třídě, kde v roce 2010 proběhla velká rekonstrukce ve spolupráci s architekty ze studia Olgoj Chorchoj. V den otevření se pak konala velkolepá show se světelnou projekcí, kvůli které se uzavřela celá ulice, místo přehlídkového mola modelky chodily po střechách aut a tancovaly.

V listopadu 2017 koupil Pietro Filipi investor Michal Mička, který v předchozích letech investoval desítky milionů korun do slibných českých firem, třeba do alternativní taxislužby Liftago nebo výrobce kol Favorit. V roce 2018 koupil také tradiční českou módní značku Kara Trutnov, která se zaměřuje na koženou a kožešinovou konfekci. Přestože jeho předchozí investice byly většinou čistě finančního rázu, v Pietro Filipi se aktivně podílí na chodu firmy jako výkonný ředitel i na podobě nové pánské kolekce.

Originalita kolekcí

Všechny naše kolekce tvoří tým odborníků a předních českých návrhářů. Společně vytváříme elegantní a nadčasové modely, které odrážejí styl Pietro Filipi.

Jedinečnost

Hodnota oblečení Pietro Filipi je nejen v jeho designu a kvalitním zpracování, ale také v limitovaném počtu vyráběných kusů. Naše produkty šijeme v množství od 30 do 400 kusů a tím zajišťujeme jejich exkluzivitu.

Lokální produkce

Věříme v hodnotu dlouhodobých vztahů a své dodavatele si pečlivě vybíráme. Naše produkty si necháváme vyrábět převážně v Česku a na Slovensku a podporujeme tak lokální produkci. Díky tomu máme maximální přehled o kvalitě každého kousku.